Teslimat ve İade Politikası

KARGO ÜCRETİ VAR MI?

 Kargo ücreti sepetinizdeki ürünlere bağlı olarak hesaplanır. 750₺ ve üzerindeki siparişlerde kargo ücretsizdir.

SİPARİŞİM NE ZAMAN GELİR?

Siparişinizin kargoya teslimatı 1-2 iş günü arasında yapılmaktadır. Hafta sonu ve resmi tatil süresince kargolama yapılmamaktadır.

HANGİ KARGO FİRMASIYLA ÇALIŞIYORUZ?

Gönderilerimizi Aras Kargo ile yapmaktayız.

KARGOM NEREDE?

Kargoya teslim edilen siparişiniz ile ilgili kargo firmasından tarafınıza SMS gönderilecek olup aynı anda kargo bilgileri mail olarak da tarafınıza gönderilecektir.

İADE İPTAL VE DEĞİŞİM

Sipariş İptal Taleplerinizi İçin:

Siparişiniz Hazırlık aşamasında ise Eğer ürününüz henüz Kargo yetkililerine teslim edilmediyse, ozcan@ozbirelektronik.com adresine mail göndererek ve ya iletişim formu doldurarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz gün içerisinde iptal edilecektir.

 

Ücret İade Süreci:

İade etmek istediğiniz ürünleri size ulaştığı tarihten itibaren 15 iş günü içinde kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış şekilde aşağıda belirtilen iadesi mümkün olmayan ürünleri ilgili kargo firması aracılığı ile fatura üzerindeki adrese gönderebilirsiniz.

İade ürününüz Özbir Elektronik yetkilileri tarafından incelenerek, iade şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 10 iş günü içerisinde bankanıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.

Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır.

Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.

Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.